LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rrëzohet në Kanionet e Pesturës/ Shpëtohet 20-vjeçari amerikan, pëson dëmtime në trup

3 Tetor 2022, 16:00, Kronika CNA
Rrëzohet në Kanionet e Pesturës/ Shpëtohet 20-vjeçari
Pamje nga vendngjarja

Në fshatin Progonat, Tepelenë, në vendin e quajtur "Kanionet e Pesturës", është rrëzuar shtetasi amerikan W. L., 20 vjeç.

Shërbimet e policisë, në bashkëpunim me shërbimet zjarrfikëse, shërbimet e spitalit dhe banorë të zonës, kanë bërë të mundur nxjerrjen e 20-vjeçarit nga vendi ku ishte rrëzuar.

Shtetasi W. L. po transportohet në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, pasi ka marrë dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të situatës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga