LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokaina në thasët e plehut/ Zbulohen lëvizjet e kolumbianit, vizita e tij në shtëpinë e zyrtarit të PS-së

30 Nëntor 2022, 21:25, Kronika CNA
Kokaina në thasët e plehut/ Zbulohen lëvizjet e kolumbianit,
Foto ilustruese

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje nga operacioni në Fier, ku u sekuestruan rreth 430 kilogramë kokainë, që u gjetën në shtëpinë e zyrtarit të PS-së Viktor Çervanaku.

Në emisionin "Në Shënjestër", zbulohet edhe roli i kolumbianit, i identifikuar si, Saimir Rodriguez, që është shpallur në kërkim si dhe lëvizjet që ka përshkruar ai.

Sipas të dhënave, kolumbiani, pasi kishte hyrë në Shqipëri, lëvizte me një automjet të marrë me qira nga Klajdi Kodra, automjet që drejtohej nga Redion Meshi. Ndërsa në makinën në pronësi të Julian Malajt që drejtohej nga ky i fundit, udhëtonte si pasagjer Bledar Matoshi.

Kolumbiani Rodriguez që rezulton se ka qenë në Greqi, dhe më datë 13 korrik 2022 ka udhëtuar drejt Malit të Zi.

Aty ku dyshohet se ka shoqëruar ngarkesën nga vendi i origjinës deri në destinacionin final. Ndërsa thuhet se ka qenë i pranishëm edhe në vilën e Viktor Çervanakut, në fshatin Frakull e Madhe në Fier, aty ku edhe u sekuestrua sasia rekord e kokainës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga