LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërhoqën zvarrë dhe dhunuan barbarisht 3-vjeçarin/ Prokuroria lë në paraburgim dy edukatoret

20 Shtator 2023, 13:10, Kosova & Bota CNA

Tërhoqën zvarrë dhe dhunuan barbarisht 3-vjeçarin/


Prokuroria Themelore e Prishtinës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy edukatoreve të çerdhes "Gëzimi Ynë” në Fushë- Kosovë, të cilat rrahën dhe tërhoqën zvarrë një 3-vjeçar.

Prokuroria kërkoi që kjo masë të jetë në fuqi deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Fatos Geci daja i 3-vjeçarit publikoi pamjet e rënda në rrjetet sociale ku tregohet momenti kur edukatoret kanë rrahur vogëlushin.

“Të nderuar media dhe prindër! Dua të ndaj me ju diçka të tmerrshme që sapo ka ndodhur në Fush Kosovë, në çerdhen shtetërore të fëmijëve “Gëzimi Ynë”, është rrahur brutalisht nipi im Lisi, vetëm 3 -vjeç. Shikoni kamerat ku shihet qartë që po rrihet e tërhiqet zvarrë. Nipi im ka pësuar trauma të rënda psikike dhe nuk mund të flejë më, nipi po përjeton një ankth të madh. Kërkoj nga organet e drejtësisë ta bëjnë punën e tyre. Idiotëve dhe monstrave të tilla duhet t’i jepet fund një herë e përgjithmonë. Le të jetë rasti i fundit i dhunës ndaj fëmijëve.”, shkruan familjari”, shkruante ai krahas videos.

Nuk ka munguar as reagimi i gjyshit të 3-vjeçarit i cili tregon se djali ishte i frikësuar dhe vetëm qante./ CNA

Lajmet e fundit nga