LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vogëlushi u rrah barbarisht në çerdhe/ Gjyshi: Vetëm qante, nuk i ndaleshin lotët

20 Shtator 2023, 12:45, Kosova & Bota CNA

Vogëlushi u rrah barbarisht në çerdhe/ Gjyshi: Vetëm

Gjyshi i 3-vjeçarit të dhunuar në një çerdhe private në Kosovë ka folur lidhur me gjendjen në të cilën ndodhet i vogli.

Ai thotë se I ka kërkuar atij të tregojë se çfarë ka ndodhur, por ai ishte i frikësuar dhe vetëm qante.

Gjithashtu gjyshi kërkon që autoritetet e drejtësisë të bëjnë punë ne tyre dhe se ai ka besim te ta.

“Inshalla qoftë rasti i fundit ky. Jam gjysh i shumë nipërve dhe mbesave, dhe nuk dua që të dëgjoj keq për asnjë. I besoj drejtësisë dhe shpresoj që të vihet në vend e drejta. Djali është hala i shqetësuar, pasi vajza ende nuk ka shkuar në punë. Djali është i shqetësuar, i zbehtë. I thashë, kallëzoj gjyshit dhe ai nisi të qajë. Nuk ka dashur hiç të flasë, qan. Me kohën me psikologë, do t'i kalojmë të gjitha. Ai është e shqetësuar shumë, si ndal dot lotët.”, tha ai./ CNA

Lajmet e fundit nga