LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Baton Haxhiu: Bardhi figurë komike, deputetët e tjerë pa ndonjë kredibilitet publik

19 Shtator 2023, 18:42, Kosova & Bota CNA

Baton Haxhiu: Bardhi figurë komike, deputetët e tjerë pa

Gazetari, Baton Haxhiu është shprehur në një intervistë se deputeti gazment Bardhi do të jetë një prej figurave komike në procesin e opozitarizmit në vend.

Ai tha se  deputetët e tjerë janë pa ndonjë kredibilitet public.

Sipas Haxhiut Bardhi mendon se do të jetë në listën e Berishës ose në partinë që vjen, sepse çështja e partisë tashmë ka përfunduar.

“Bardhi do të jetë një prej figurave që unë e kam pëlqyer, por do të jetë një prej figurave komike në këtë proces, pikërisht sepse të ardhmen e sheh brenda një strukture konjukturale për të qenë ose për të fituar postin e deputetit dhe asgjë më shumë dhe një njeri i cili ka bërë beteja publike ta zhvendosë veten…mendoj që deputetët e tjerë janë pa ndonjë kredibilitet publik, janë të vlerësuar nga vendet ku vijnë, por nuk kanë treguar asgjë dhe fakti që Bardhi i cili e ka mbajtur barrën kryesore gjatë kësaj periudhe, kundër Berishës dhe të tjerëve dhe shkon në shtratin e tij, ka të bëjë me dinjitetin dhe problemi është që këtu dinjiteti ka humbur me kohë e njerëzit kanë kaluar tërësisht në një pozicion pragmatik. Ky pragmatizëm është i përqendruar te zgjedhjet e vitit 2025 që me siguri Bardhi mendon se do të jetë në listën e Berishës ose në partinë që vjen, sepse çështja e partisë tashmë ka përfunduar,” – u shpreh Haxhiu./ CNA

Lajmet e fundit nga