LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paralajmëron ish-bashkëpunëtori i Putinit/ Ekonomia ruse është në kolaps, ja “asi nën mëngë” që do të përdorë presidenti

31 Janar 2023, 10:21, Kosova & Bota CNA

Paralajmëron ish-bashkëpunëtori i Putinit/ Ekonomia ruse

Një paralajmërim i fortë për një grusht shteti ka ardhur nga analisti politik, Abbas Gallyamov, person i cili dikur shkroi fjalimet e presidentit Putin.

Sipas Gallyamov, rusët do të kërkojnë dikë si fajtor për humbjet e mëdha të shkaktuara në luftën në Ukrainë, e më tej problemet ekonomike nga sanksionet e Perëndimit, sipas asaj që shkruan "CNN".

“Ekonomia ruse është në kolaps. Lufta është e humbur. Gjithnjë e më shumë të vdekur po kthehen në Rusi, kështu që rusët do të hasin më shumë vështirësi dhe ata do të përpiqen të gjejnë një arsye se pse po ndodh kjo”, është shprehur Gallyamov.

Më tej analisti paralajmëron se Putini mund të anulojë zgjedhjet presidenciale të planifikuara në mars të 2024. Sipas Gallyamov, rusët nuk kanë nevojë për të, e ndërsa Putini mund të deklarojë gjendjen e jashtëzakonshme dhe të anulojë zgjedhjet./CNA.al

Lajmet e fundit nga