LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndryshimet në qeverinë e Rishi Sunak/ Steve Barclay largohet nga Shëndetësia

13 Nëntor 2023, 15:17, Kosova & Bota CNA
Ndryshimet në qeverinë e Rishi Sunak/ Steve Barclay largohet nga
Steve Barclay

Një sërë ndryshimesh kanë ndodhur në qeverinë e Rishi Sunak në Britaninë e Madhe, e cila i është nënshtruar një riorganizimi.

Ndryshimeve nuk u ka shpëtuar as Steve Barclay, Sekretari i Shtetit për Shëndetësinë dhe Kujdesin Social.

Ai është larguar nga ky post dhe tashmë është konfirmuar si Sekretar i Mjedisit.

Barclay do të zëvendësojë Therese Coffey, e cila u dorëhoq më herët sot si pjesë e riorganizimit të kabinetit të kryeministrit. 

Kujtojmë se Sunak riktheu në qeveri ish-kryeministrin britanik, David Cameron, duke e emëruar atë Sekretar të Jashtëm të Britanisë./ CNA

Lajmet e fundit nga