LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i keq shkakton 27 viktima në Pakistan

11 Qershor 2023, 18:26, Kosova & Bota CNA

Moti i keq shkakton 27 viktima në Pakistan

Shirat e dendur dhe erërat e forta vranë të paktën 27 njerëz, përfshirë tetë fëmijë, në veriperëndim të Pakistanit, thanë zyrtarët të dielën.

“Të paktën 12 njerëz humbën jetën kur çatitë dhe muret e shtëpive të tyre u shembën”, tha për AFP zëdhënësi provincial i menaxhimit të fatkeqësive, Taimur Ali Khan.

Stuhitë goditën katër rrethe të provincës Cyber Pakhtunkhëa të shtunën.

Pesëmbëdhjetë njerëz vdiqën në rrethin Banu, duke përfshirë pesë vëllezër e motra nga mosha dy deri në 11 vjeç.

Më shumë se 140 persona u plagosën.

Lajmet e fundit nga