LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti apokaliptik në Turqi e Siri/ Papa Françesku apel për ndihma

9 Shkurt 2023, 08:45, Kosova & Bota CNA

Tërmeti apokaliptik në Turqi e Siri/ Papa Françesku apel

Papa Françesku ka bërë thirrje për ndihmë për viktimat e dy tërmeteve të forta që goditën Turqinë jugore dhe prekën Sirinë.

"Unë qëndroj pranë me gjithë zemër njerëzve të prekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Vazhdoj të lutem për ata që kanë humbur jetën, si dhe për të plagosurit, anëtarët e familjes dhe shpëtimtarët," tha Papa Françesku gjatë Gjeneralit.

Audienca mbahet çdo të mërkurë.

"Ndihma jonë konkrete i mbajtë ata në mes të kësaj tragjedie të tmerrshme," shtoi Françesku.

Duke iu drejtuar të pranishmëve, Papa bëri një thirrje për t'u lutur "që këta vëllezër dhe motra tona të ecin përpara përballë kësaj tragjedie"./CNA.al

Lajmet e fundit nga