LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

4 muaj luftë/ Ekspozitë për gazetarët e vrarë në Ukrainë

25 Qershor 2022, 20:43, Kosova & Bota CNA
4 muaj luftë/ Ekspozitë për gazetarët e vrarë në
Foto ilustruese

Gazetarët e vrarë ose të plagosur gjatë luftës në Ukrainë po nderohen në një ekspozitë në natyrë në Ukrainë.

Në nder të tyrë janë vendosur tabela të mëdha bardh e zi në qendër të kryeqytetit.

Ekspozita titullohet "Lufta nuk ka mbaruar ende" dhe tregon histori tragjedike përmes fotove dhe dëshmive.

Që nga pushtimi i Ukrainës nga forcat ruse 8 reporterë janë raportuar të vrarë dhe 16 të tjerë të plagosur./Përshtati në shqip NGA Euronews.com, CNA.al.

 

Lajmet e fundit nga