LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Cold war" between the two singers/ After Era's diss, Dafina doesn't hold back

2022-11-27 20:43:00, Lifestyle CNA
"Cold war" between the two singers/ After Era's diss, Dafina
Dafina Zeqiri, Era Istrefi

Era Istrefi and Dafina Zeqiri have been "stinging" each other on social networks for a long time.

Some time after the release of Era Istrefi's new song entitled "5AM", it seems that Dafina has responded.

Recently, through a photo on Instagram, Dafina announced her new music project, but did not share many details.

However, all the attention went to the description of the photo, where the singer has written a stanza from the new song, where it seems that part of the text is dedicated to Era. So a return of the "diss", which will be launched in 2023.

“Nese doni dedikoni strofa per mu,
kot e keni jo sem han mu bofa, bofa…”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DAFINA ZEQIRI (@dafina.zeqiri)

Kujtojmë edhe vargjet në këngën e Era Istrefit.

 “kudo që shkoj më ndjekin,
çka do që bëj e vjedhin,
muzikën dhe swagi-n”

Ka kohë që dy artistet thumbojnë njëra-tjetrën. Gjithçka nisi nga një veshje, që fansat e evidentuan, ku Dafina kishte një loo-k të ngjashëm më Erën. Menjëherë rrjeti “shpërtheu” në komente, e me sa duket edhe vetë këngëtaret e kanë shndërruar këtë në një “luftë të ftohtë”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga