LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The prizes in the "Magic Song" are predetermined/ How Endri Prifti announced the winning song

2022-11-27 12:55:00, Lifestyle CNA

The prizes in the "Magic Song" are predetermined/ How Endri Prifti

Yesterday evening, Marsela Çibukaj was announced as the winner of the 23rd edition of the "Magic Song" festival. Çibukaj participated in this festival with the song 'I paftuar'.

What stood out is that the first prize was awarded as the well-known singer, artist Endri Prifti had stated earlier.

A month ago he declared that the person who would win the 'Magic Song' Festival would be Marsela Çibukaj and apparently Endri was not wrong.

According to him, the winner of the 'Magic Song' was selected 5 months ago by the 'bureau.'

 “Ju thamë në disa momente që ne do të ishim pjesë e Këngës Magjike këtë vit, por rethanat as nuk e morëm vesh pse nuk do jemi, dmth e kupton ti, nga ato furçat me bojë. Po degjo tani më mirë, e di pse, ja t’ju jap edhe informacion mbi fituesin e kenges magjike eshte Marsela Çibukaj, dhe Festivalin Kombëtar e fiton Noizi në bashkëpunim me Eugent Bushpepa. Tashmë juve jeni mësuar si funksionojnë këto, mblidhen ata byroja që gjysmat e tyre për kokën time, i kanë këpucët të dyja të majta dhe vendosin ata 5 muaj para”,  ka thënë Endri në 23 tetor.

Në kohën që Endri tha se ishte paracaktuar fituesi i Këngës Magjike, Ardit Gjebra i kërkoi të kishte më shumë respekt për kolegët pjesëmarrës.

But today, when the winning song is what Endri Stefi said a month ago, what does Ardit Gjebrea mean?

Today it is not just a noise but a truth that was said a month ago by Andri Prifti and that was confirmed last night. /CNA.al

14:44 Lifestyle

Harroi Bleron dhe

Në botë njerëzit merren me dramën e ndarjes Shakira-Pi...

Lajmet e fundit nga