LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Photo- From the "bombastic" Mia Khalifa to Lewandowski's wife/ Top 5 "hottest" fans of Qatar 2022

2022-12-06 20:19:00, Lifestyle CNA

Photo- From the "bombastic" Mia Khalifa to Lewandowski's wife/

Football is undoubtedly one of the most popular sports in the whole world. The game, which involves 22 players chasing a football for 90 minutes, is a source of great enthusiasm and enjoyment for many people from several corners of the planet. 

Fans have an extremely important role in football, as without them the game would lose all its intensity and charm.

Some fans from different countries travel great distances in order to show their support for their favorite teams at the club level as well as at the international level. 

Është koha që ne t'i hedhim një sy 5 tifozëve më seksi të futbollit të futbollit deri më sot: 

5. Ivana Knoll (Kroaci)

Photo- From the "bombastic" Mia Khalifa to Lewandowski's wife/

Tifozja kroate e cila u bë sensacion në internet gjatë Kupës së Botës 2018 në Rusi, i ka habitur sërish të gjithë në Botërorin 2022 në Katar . Ivana, e lindur në Gjermani, emigroi në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, në moshë të re.

Ajo zhvilloi një dashuri për futbollin për shkak të babait të saj, i cili gjithmonë diskutonte me të historitë e lidhura me disa ndeshje futbolli në të kaluarën. Ivana ishte e pranishme në stadiumin Al Bayt dhe u pa duke brohoritur skuadrën e saj gjatë përballjes së tyre me Marokun.

Kroacia, nga ana tjetër, nuk ishte në gjendje të bënte një fillim perfekt në kampionatin e saj në Kupën e Botës, duke arritur vetëm një barazim në ndeshjen hapëse kundër Marokut.

4. Melisia Artista (Argjentinë)

Photo- From the "bombastic" Mia Khalifa to Lewandowski's wife/

Një tjetër tifoze që tërhoqi vëmendjen e disa tifozëve të futbollit gjatë Kupës së Botës 2022 është Melisia Artista. E mrekullueshme Melisia Artista pretendon se është tifozja më e nxehtë e Argjentinës në Kupën e Botës.

Ajo u pa në stadiumin Lusail gjatë ndeshjes hapëse të Argjentinës kundër Arabisë Saudite.

Melisia ndau edhe pamjet e stadiumit para fillimit. Për zhgënjimin e saj dhe të shumë tifozëve të tjerë argjentinas, Albicelestes iu dha një humbje e papritur 1-2 nga Arabia Saudite në ndeshjen e tyre të parë. Humbja do të thoshte që seria e Argjentinës prej 36 ndeshjesh pa humbje kishte marrë fund. 

3. Mia Khalifa (Liban/SHBA)

Photo- From the "bombastic" Mia Khalifa to Lewandowski's wife/

Një tjetër fytyrë mjaft e njohur që tërhoqi vëmendjen e shumë njerëzve në botën e futbollit është Mia Khalifa. 

29-vjeçarja së pari u bë e famshme për shkak të punës së saj në industrinë e filmave për të rritur të vlerësuar me X në vitin 2015. Mia, megjithatë, kërkoi një shkëputje nga industria e filmave për të rritur pasi kaloi një periudhë prej rreth 3-4 vjet në këtë industri.

Më pas, libanezja filloi të bënte zbulime për shijen e saj në futboll. Ajo kishte bërë postime në llogaritë e saj në rrjetet sociale duke ngushëlluar lojtarin e Liverpool-it, Karius-in e Lorit, pas gabimeve të tij të paharrueshme, të cilat çuan në triumfin e Real Madridit në finalen e UCL 2018. 

Ajo më vonë e sqaroi faktin se ishte një mbështetëse e West Hamit kur postoi disa foto të saj të veshur me këmishën e Hammer. 

2. Gisele Bundchen (Brazil)

Photo- From the "bombastic" Mia Khalifa to Lewandowski's wife/

Gisele Bundchen, një nga supermodelet më të njohura dhe më tërheqëse në botë, është lidhur me disa ngjarje futbolli deri më sot. 

Ajo e ka shprehur veçanërisht dashurinë e saj për kombëtaren e Brazilit në raste të ndryshme.

Gisele u pa duke mbështetur Brazilin nga tribuna në ndeshje të shumta gjatë edicionit të Kupës së Botës FIFA 2018. 

42-vjeçarja është ende një ndjekëse shumë aktive e sportit dhe e bën të njohur dashurinë e saj për futbollin përmes postimeve të saj në rrjetet sociale.

1. Anna Lewandowska (Poloni)

Anna Lewandowska, gruaja e sulmuesit aktual të Barcelonës, Robert Lewandowski, ka bërë disa zbulime për dashurinë e saj për lojën deri më sot. 

34-vjeçarja, e cila është një ish-kampione e botës në karate, është parë duke mbështetur bashkëshortin e saj në disa ndeshje në Barcelonë si dhe në ato kundër Polonisë në nivel ndërkombëtar.

She is often credited with helping her husband, Robert, maintain his excellent fitness over time by designing a perfect and strictly balanced diet for him. /CNA.al

Lajmet e fundit nga