LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The film "The Crown"/ Shocking truths come to light from the divorce of Diana and Charles

2022-09-25 13:45:00, Lifestyle CNA

The film "The Crown"/ Shocking truths come to light from the divorce

The fifth season of "The Crown" has finally confirmed the release date for the fifth season, and we couldn't be more excited to see the new cast, including Imelda Staunton, Dominic West and Elizabeth Debicki in their roles such as the Queen, Prince Charles, and Princess Diana respectively.

Netflix has confirmed that the series will return just in time to entertain viewers as they settle in for the winter months, with the series officially returning on November 9. 

Njoftimi u bë me një poster të thjeshtë të skajit të një kornize të praruar, me një çarje flokësh të copëtuar nëpër mur - me sa duket, duke lënë të kuptohet për të çarat brenda familjes mbretërore gjatë periudhës së treguar në sezonin e pestë. 

Sezoni i pestë do të shqyrtojë ngjarjet e viteve 1990, të cilat mund të përfshijnë divorcin e Princeshës Anne, ndarjen e ashpër të Princit Charles dhe Dianës, si dhe zjarrin si Kështjella Windsor që bëri që Mbretëresha t'i referohej vitit të saj si "annus horribilis". 

The film "The Crown"/ Shocking truths come to light from the divorce

U zbulua gjithashtu një klip i parë që tregon se Dominic dhe Elizabeth portretizojnë respektivisht Princin Charles dhe Diana, ndërsa njoftimi i tyre i ndarjes mund të dëgjohet gjatë aksionit. 

"The Crown" halted production on its sixth season following the Queen's death on September 8. A Netflix spokesperson said: "As a mark of respect, filming on 'The Crown' was suspended today. Filming will also be suspended on the day of Her Majesty The Queen's funeral." It was thought that filming of the show would resume on September 11./CNA.al Source: Hello Magazine

Lajmet e fundit nga