LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Break the scene"/ An Albanian "Lady Gaga" in Turkey: I dared differently from other artists

2022-09-23 11:54:00, Lifestyle CNA

"Break the scene"/ An Albanian "Lady Gaga" in Turkey: I

Asya Gashi is the Albanian singer who has been developing her career in Turkey for years.

Recently, in a televised interview, she told her story of how she started to deal with music and today she is making a name for herself with her hits. 

"I went for a movie, but he liked my voice and I went and made a song. I did school for music. I had a friend and she told me that a big movie is playing in Turkey. I wasn't admitting that I didn't know Turkish, only English. I went, tried it and won", said Asya.

Krahas kësaj ajo është cilësuar si Lady Gaga e Turqisë për shkak se në skenë ka guxuar shumë, duke nisur nga performancat dhe tek veshjet. Megjithëse ajo nuk preferon ta krahasojnë me të tjerët, ajo tregon se si ndihet kur krahasimi i bëhet me një mbretëreshë të muzikës si Lady Gaga. 


“Më kanë quajtur Lady Gaga e Turqisë sepse kam qenë shumë e guximshme. Kam bërë gjëra që artistët e tjerë në Turqi nuk i kanë bërë. Kam bërë tekste me guxim për fuqinë e femrës dhe për tema që në Turqi nuk guxojnë.

Unë kam qejf të jem origjinalja unë, me pas diçka timen që të veçohem nga të tjerat. Unë dua të jem unë, nuk dua krahasime se ma kanë bërë edhe me Shakirën që ngjasoj, por nuk dua.

Tani jam shpërngulur në Los Angeles rreth një viti më parë”, deklaroi këngëtarja./CNA.al

Lajmet e fundit nga