LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent their vacations

2022-09-22 18:15:00, Lifestyle CNA

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

Working in the media is a very intensive job and people who work in this field consume a lot of energy from themselves to bring good products to the public. Albanian moderators season after season try to be present with their programs and always stay "on top". 

But of course after a busy television season, it's time for vacations, so today we will bring you some of the places where some of the most popular moderators in the country chose to rest this year, including journalists. 

1.Blendi Fevziu. Zakonisht Blendi zgjedh që të publikojë foto nga pushimet, por gjithmonë me4rr diçka nga këto vende, qoftë xhirime apo intervista, gjë që e bën të duket sikur ai udhëton gjithmonë, por punën nuk e lë pas. Këtë vit bazuar në postimet e tij Blendi ka zgjedhur Britaninë e Madhe, nga ku kemi parë edhe postimet e tij të fundit. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

Blendi po ashtu nuk ka harruar edhe turizmin shqiptar, ku në një postim shfaqet i buzëqeshur në Dhërmi. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

2. Rudina Magjistari

Rudina zgjodhi këtë vit një vend mjaft ekzotik, Tanzania Zanzibar të Afrikës Lindore. Atje duket se ka shijuar një eksperiencë shumë të veçantë, pasi ka vizituar vende që duket mjaft të largëta nga realiteti shqiptar. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

3. Alketa Vejsiu. 

Alketa këtë vit ka zgjedhur Greqinë dhe Italinë. Nga postimet e saj duket se një ndër gjërat e preferuara në Greqi janë sufllaqet, për të cilat ajo ka shprehur se i pëlqejnë shumë. Ajo shfaqet në një foto mjaft e lumtur teksa konsumon një vakt të shpejtë, para se të nisë aventurat e saj të bukura në shtetin fqinj.

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

Italia po ashtu ishte një tjetër zgjedhje, dhe padyshim mbetet gjithmonë një destinacion i bukur. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

4. Bora Zemani

Bora këtë zgjodhi Turqinë për të kaluar pushimet së bashku me djalin e saj Arborin. Të dy të ëmbël duket se kanë shijuar pushimet si nënë e bir. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

5. Arbana Osmani

Gjithmonë me buzëqeshjen e saj në "çantë", Arbana këtë vit zgjodhi Portugalinë si destinacionin e saj të pushimeve. Nga Lisbona ajo ka ndarë disa kujtime mjaft të bukura me ndjekësit e saj. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

Anyway, Italy was also a choice, although this year is not the first time that the moderator visits this country, but there is always something to see in romantic Italy. 

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

6. Ardit Gjebrea

Arditi seems to have stayed in Albania and had a quick visit to Croatia as well. Our country has many beautiful places and luxury resorts where you can spend unforgettable vacations, just like Arditi did with his beautiful family./ CNA.al

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent

From the South to East Africa/ Where the well-known Albanian moderators spent
Arditi in Croatia

 

Lajmet e fundit nga