LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shakira breaks the silence/ Speaks after breaking up with Pique: Sometimes it seems like a bad dream

2022-09-21 17:09:00, Lifestyle CNA

Shakira breaks the silence/ Speaks after breaking up with Pique: Sometimes it

Shakira will not lie: It is difficult to talk about her separation from Gerard Pique.

Shakira has recently spoken for the first time about her breakup with footballer Pique.

Their breakup made a lot of noise, and people were very curious about their relationship after the breakup. Many hinted that Shakira was suffering a lot, others believed that Pique cheated on the singer, but even though 3 months have already passed since all this great noise, Shakira still finds it difficult to talk about the relationship she left behind.

 “Kam qëndruar e heshtur dhe thjesht jam përpjekur t’i përpunoj. Dhe po, është e vështirë të flasësh për këtë, veçanërisht sepse jam ende duke e përjetuar si gjë, dhe sepse jam në sy të publikut dhe sepse ndarja jonë nuk është si një ndarje e rregullt. Dhe kështu ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi, tepër e vështirë”.- shprehet Shakira.

Megjithatë, këngëtarja e “Hips Don’t Lie” po bën çmos për të mbrojtur fëmijët e saj nga ndarja – dhe nga vëmendja e medias.

 “Unë përpiqem ta bëj dhe t’i mbroj ata, sepse ky është misioni im numër një në jetë. Por më pas ata dëgjojnë gjëra në shkollë nga miqtë e tyre ose hasin në disa lajme të pakëndshme në internet, dhe kjo thjesht i prek ata, e dini?”

Megjithatë, muaj më vonë, ndarja është ende e vështirë për t’u përpunuar.

"Sometimes I feel like this is all a bad dream and that I'll wake up at some point. But it's not like that."/ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga