LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leader Kim Jong Un's daughter appears in public again / Ignite the succession debate

2022-11-28 17:44:00, Kosova & Bota CNA

Leader Kim Jong Un's daughter appears in public again / Ignite the

The daughter of North Korean leader Kim Jong Un has appeared in public again, this time with rocket scientists and more respectful titles like her father's "dearest" or "precious" child. She is only about 10 years old, but her young and daring photos are fueling the debate over whether she is being groomed as a successor.

Vajza, që besohet të jetë fëmija i dytë i Kim-it, i quajtur Ju Ae dhe rreth 9 ose 10 vjeç, u zbulua për herë të parë në botën e jashtme fundjavën e kaluar në fotot e medias shtetërore që e tregonin atë duke vëzhguar lëshimin e raketës balistike ndërkontinentale të Veriut një ditë më parë me prindërit e saj dhe të tjerë. zyrtarë të vjetër.

Vajza e veshur me një pallto të bardhë të fryrë dhe këpucë të kuqe u shfaq duke ecur dorë për dore me Kim-in përpara një rakete të madhe të ngarkuar në një kamion lëshues dhe duke parë një armë fluturuese.

Të dielën, Agjencia Qendrore e Lajmeve e Koresë së Veriut e përmendi atë për herë të dytë, duke thënë se ajo dhe Kim bënë foto në grup me shkencëtarë, zyrtarë dhe të tjerë të përfshirë në atë që e quajti lëshimin testues të Hwasong-17 ICBM.

KCNA described him as Kim's "most beloved" or "precious" child, a more reverential title than its previous description of "(Kim)'s beloved" child in its Nov. 19 dispatch. 

We recall that the photos published by the state media showed the girl in a long black coat holding her father's arm as the two posed for a photo. Taking after her mother Ri Sol Ju, who was not seen in any of Sunday's photos, she looked more mature than at her unveiling a week ago. /CNA.al

Lajmet e fundit nga