LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitet banesa e ministres në Kosovë/ Zyrtarja e lartë përballet me një nga autorët

2023-10-02 10:18:00, Kosova & Bota CNA
Grabitet banesa e ministres në Kosovë/ Zyrtarja e lartë
Ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari,

 

Ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, i është grabitur banesa mëngjesin e së dielës, ku i janë marrë sende me vlerë. 

Lajmi është bërë publik nga autoritetet 24 orë me vonesë dhe theksohet se rasti është përcaktuar  “Vjedhje e rëndë”.

“Ankuesja femër kosovare ka informuar se persona të panjohur kanë depërtuar në banesën e saj dhe nga aty kanë kryer vjedhje. Lidhur me rastin janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për procedura të mëtejme hetimore”, thuhet në raport.

Sipas raportimeve të gazetës Sinjali, Hajdarit iu vodhën 2 mijë e 500 euro dhe gjëra të tjera me vlerë, si dokumente personale dhe kartela bankare.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije detaje se si grabitësi u fut në banesën e ministres Hajdari, u përball me të dhe u zhduk para syve të saj, bashkë me gjësendet që kishte “avulluar”./CNA

 

Lajmet e fundit nga