LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përkeqësohet situata e euros, shënon sërish rënie/ Kursi i këmbimit, 23 shtator 2022

23 Shtator 2022, 08:11, Ekonomi CNA

Përkeqësohet situata e euros, shënon sërish rënie/

Të gjitha monedhat e huaja sot kanë shënuar rënie në tregun valutor. Në ditët më të këqija vijon të mbetet euro me një rënie drastike, ndjekur nga dollari amerikan dhe paundi britanik.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 117.7 lekë dhe shitet 118.8 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120 lekë, ndërsa në shitje me 121.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.8 lekë dhe në shitje me 88.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Përkeqësohet situata e euros, shënon sërish rënie/

Lajmet e fundit nga