LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie edhe paundi britanik, ndjek euron/ Kursi i këmbimit, 24 shtator 2022

24 Shtator 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Bie edhe paundi britanik, ndjek euron/ Kursi i këmbimit, 24 shtator 2022

Euro nuk e ndal rënien. Në të njëjtën linjë shfaqet edhe paundi britanik, i cili ka zbritur nga kuotat e 130 lekëve.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 118.8 lekë dhe shitet 120.5 lekë.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.2 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120.8 lekë, ndërsa në shitje me 122 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87 lekë dhe në shitje me 88.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie edhe paundi britanik, ndjek euron/ Kursi i këmbimit, 24 shtator 2022

Lajmet e fundit nga