LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Veliaj i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit inekzistent të Tiranës

15 Shtator 2023, 20:20, Denoncim CNA
Denoncimi/ Veliaj i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Afera me 3 inceneratorët sa vjen e shtohet. Mbrëmjen e sotme është bërë një tjetër denoncim që lidhet me pagesat e inceneratorëve.

Tedi Blushi i Partisë së Lirisë ka publikuar disa dokumenta dhe ngre akuzat se kryebashkiaku Erion Veliaj po i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit inekzistent dhe nën sekuestro nga SPAK të Tiranës.

Ai deklaron se për këtë akt, Veliaj duhet të ishte marrë prej kohësh i pandehur nga autoritetet e dejtësisë.

Denoncimi/ Veliaj i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit

“Erion Qelia i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit inekzistent dhe nën sekuestro nga SPAK të Tiranës! (Dokumentat)

Me këtë akt skandaloz, Erion Qelia, që duhet të ishte marrë prej kohësh i pandehur për mega-aferën e inceneratorit, i ka propozuar sot Këshillit Bashkiak të Tiranës miratimin e një fondi shtesë me qëllim vazhdimin e vjedhjes.

Vota ime do të jetë kundër sepse nga këto 600 milion lekë, Erion Qelia i ka marrë 420 milionë lekë nga zëri i arsimit të fëmijëve të Tiranës dhe 180 milionë lekë i ka hequr nga fondi i emergjencës.

Denoncimi/ Veliaj i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit

Vota ime do të jetë kundër sepse taksat e qytetarëve të Tiranës nuk mund të vazhdojnë të vidhen me vendim të Këshillit Bashkiak për llogari të mafies së inceneratorëve!

Vota ime do të jetë kundër sepse në vend të merrej me urgjencë i pandehur dhe të dilte para drejtësisë, Erion Qelia me ndihmën e "rilindasve" në Këshillin Bashkiak vazhdon të abuzojë me taksat e qytetarëve të Tiranës!

Kjo histori kriminale, që i bën karshillëk hetimeve të SPAK, duhet të marrë fund!”, denoncon ai./ CNA

Denoncimi/ Veliaj i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit

Denoncimi/ Veliaj i jep 600 milionë lekë shtesë inceneratorit

Lajmet e fundit nga