LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Irfan Hysenbelliu sulmon Dallëndyshe Bicin

6 Shtator 2022, 12:54, Aktualitet CNA

Pse Irfan Hysenbelliu sulmon Dallëndyshe Bicin

Irfan Hysenbelliu ka ndërmarrë një fushatë sulmi ndaj drejtoreshës së IKMT-së, Dallëndyshe Bici.

Me gazetarë, analistë, me armatën e njerëzve që ai paguan, ka vënë në shënjestër Bicin.

Ditët e fundit, Bici është bërë kryeproblemi i mediave të Hysenbelliut.

Kështu Irfani ka nisur meselerat me xhinxhilera, duke u kujtuar se Bici ka dosje në Prokurori, pikërisht në kohën kur mori për të dytën herë drejtimin e IKMT-së.

Më parë, kur Bici ishte zëvendësministre, Hysenbelliu heshtte.

Ditët e fundit, vetëm sepse zbatoi ligjin dhe i prishi pishinat pa leje e preku interesat klienteliste personale të Irfanit, nisi sulmin ndaj saj.

I vetmi faj i Ajet Zyberit Dhe Dallëndyshe Bicit është që e kanë lejuar të ndërtojë pishinat pa leje dhe janë të vonuar në zbatimin e ligjit, por të tjerat janë inate dhe mllefe për shkak se po zbatohet ligji.

Për Hysenbelliun ligji duhet të ketë dy standarde, ai që e shkel të mos preket, ndërsa qytetarët e tjerë për një ngulje gozhde në murin e shtëpisë së tyre, në pronat e tyre, të dënohen./CNA.al

Pse Irfan Hysenbelliu sulmon Dallëndyshe Bicin

Lajmet e fundit nga