LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreu i Partisë së inceneratorëve:Të ndërpriten pagesat e paligjshme për inceneratorët

20 Shtator 2022, 20:26, Aktualitet CNA
Kreu i Partisë së inceneratorëve:Të ndërpriten pagesat
Foto ilustruese

Kreu i Partisë së Inceneratorëve, Ilir Meta, ka bërë thirrje nga Facebook-u të ndërpriten pagesta fiktive dhe të paligjshme për inceneratorët dhe veprat e tjera korruptive.

“Nuk ka zhvillim pa Arsim! Të ndërpriten menjëherë pagesat fiktive dhe të paligjshme për inceneratorët dhe veprat e tjera korruptive në mënyrë që të rriten rrogat e pedagogëve, të plotësohen kërkesat e studentëve dhe të sigurohen libra falas për të gjithë fëmijët, familjet e të cilëve nuk kanë mundësi të përballojnë shpenzimet për arsimimin e tyre”, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga