LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ Berisha, akuza Ahmetajt: Pa firmën e tij nuk do të merrte vlerë asnjë dokument i aferës

12 Dhjetor 2022, 12:14, Aktualitet CNA
Inceneratorët/ Berisha,  akuza Ahmetajt: Pa firmën e tij nuk do
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në një konferencë për shtyp ka folur për aferën korruptive të inceneratorëve.

Berisha ka hedhur akuza ndaj ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj, duke deklaruar se është personi pa firmën e të cilit nuk mund të marrë vlerë asnjë dokument i kësaj afere.

Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri vidhnin për t'i kaluar fitimet Edi Ramës. Arben Ahmetaj është personi pa firmën e të cilit nuk mund të merrte vlera asnjë dokument i kësaj afere. Është personi që bashkë me Edi Ramën ka firmosur vjedhje nga Fondi i Këshillit të Ministrave për djegësin e Elbasanit për llogari të tij.

"Tigri i oborrit" rrëzohet me të njëjtën makinë me Zoton e tij dhe fle në të njëjtin hotel luksoz me këtë person”, ka thënë Berisha në deklaratën për mediat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga