LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekspozita, “Ukraina një krim lufte”/ Rama: Shqipëria qëndron krah për krah me popullin ukrainas

22 Shkurt 2024, 20:09, Aktualitet CNA

Ekspozita, “Ukraina një krim lufte”/ Rama: Shqipëria

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në ekspozitën "Ukraina, një krim lufte", një ekspozitë me 50 fotografi, dëshmi pamore të agresionit rus mbi popullin ukrainas.

Gjatë fjalës së tij Rama theksoi se Rusia po kryen një agresion të padrejtë dhe të pajustifikueshëm ndaj Ukrainës dhe popullit të saj. 

Numri një i qeverisë nënvizoi se, Shqipëria qëndron krah për krah me Ukrainën.

“Shqipëria qëndron krah për krah me Ukrainën.Çdo popull ka të drejtën e lirisë e të jetuarit si i barabartë në ombrellën e ligjit dhe të Kushtetutës”, u shpreh ndër të tjera Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga