LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e shekullit/ Gazetarja zbulon çfarë po ndodh me hetimet për inceneratorët

2 Qershor 2022, 13:02, Aktualitet CNA

Afera e shekullit/ Gazetarja zbulon çfarë po ndodh me hetimet

Gazetarja Anduena Llabani, është ndalur tek hetimet për çështjen e inceneratorëve. Gazetarja ka zbuluar se po punohet që ish deputeti Alqi Bllako, të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë.

“SPAK po punon me bashkëpunëtorë që sjellin materiale, si LSI apo PD, që është shumë e përfshirë në hetimin dhe zbardhjen e çështjes. Prokuroria ka mbledhur materialet në Ministrinë e Bujqësisë, në bashkinë e Fierit, Elbasanit dhe Tiranës. Kemi vetëm dy persona në arrest, Bllako dhe Koka. Për Bllakon kemi informacione që po punohet për ta bërë bashkëpunëtor. E çuditshme është që Koka ka kërkuar që në fillim të arrestit të bashkëpunojë me drejtësinë, por kjo gjë nuk është pranuar. Mbase që ai të përfitojë nga statusi i të penduarit. Është një çështje që duket sikur por fle, por Kraja në dy raportimet e fundit para deputetëve nuk ka pranuar të deklarojë as emra dhe as detaje. S’dihet nëse do kemi lëvizje të fundit të SPAK për emra të tjera. SPAK po punon që disa nga të arrestuarit të jenë dëshmitarë”, është shprehur Llabani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga