LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsioni me inceneratorët/ Zbulohet se çfarë bënë në Itali, Bllako me Klodian Zoton

31 Mars 2022, 10:33, Aktualitet CNA

Alqi Bllako ka udhëtuar në drejtim të Italisë me Klodian Zoton, biznesmenin e plehrave, emri i të cilit gjendet në kontratat koncensionare të tre inceneratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë.

Udhëtimet janë bërë në vitin 2019.

Konkretisht me 16.4.2019 Alqi Bllako ka udhëtuar me avion drejt Torinos së bashku me Klodian Zoton për t?u kthyer nje ditë më pas, po së bashku, nga Roma në Rinas.

CNA.al mëson se ata kanë udhëtuar drejt Italisë, për të parë Champion League.

Pasi në të njëjtën datë me 16.04.2019 luante Juventus me Ajax-in.

Kjo provë e cila gjendet dhe në dosjet e SPAK-ut , tregon se Alqi Bllako ish deputeti socialist ka pasur lidhje të ngushta me njerëzit e aferës inceneratorëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga