LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur do veprojë drejtësia me Gazment Bardhin?

25 Mars 2022, 11:47, Politikë CNA

Gazment Bardhi, një ndër ?kurtizanët? dhe mbështetësit kryesorë të Lulzim Bashës, përgjegjës po aq sa ky i fundit për shkatërrimin dhe përçarjen e PD-së, duket se nuk ndalet në skandalet e tij.

Sekretari i Lulzim Bashës mbrëmjen e djeshme është përfshirë në një tjetër skandal, për të cilin drejtësia nuk mund të mbyllë sytë.

Publikisht dje Gazment Bardhi, ka kërcënuar një gjykatës.

Në një intervistë në një studio televizive, dje Bardhi kërcënoi live,  gjyqtarin i cili sot shqyrtoi ndryshimet statutore të PD dhe vendosi regjistrimin e Kuvendit të 11 Dhjetorit.

?Nëse gjyqtari ka vendosur të hedhë veten në erë, është i lirë, i ka thënë burgut hapu.?-tha dje Bardhi.

Por, nuk është vetëm ky rasti kur Gazment Bardhi, duhet të përballet me drejtësinë.

Janë edhe të paktën dy raste të tjera.

Së pari kujtojmë këtu dhunën ndaj demokratëve në 8 Janar.

Gazment Bardhi në 8 Janar ishte në anën e dhunuesve, të atyre që helmuan me gaz lotsjellës dhe dhunuan me shkopa demokratët.

Për më tepër, nga dhunues u shfaq si i dhunuar duke akuzuar demokratët, të cilët u përgjakën, disa me ndihmën e kryeministrit Edi Rama dhe disa të tjerë me maskat që kishin futur brenda në selinë e PD-së.

Së dyti një tjetër ngjarje në ndërgjegjen e Gazment Bardhit është ajo e vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan.

Me 21 Prill 2021, u vra Pjerin Xhuvani dhe në skenë u shfaq edhe Gazment Bardhi, i cili dyshohet se kishte organizuar njerëz të armatosur, pra grupe të armatosura  me pretendimin se po mbronte votën.

Pra, janë tre ngjarje për të cilat nuk mund të bëhet një vesh shurdh e një sy qorr. Janë tre ngjarje, për të cilat Gazment Bardhi duhet të mbajë përgjegjësi ligjore.

Drejtësia duhet të veprojë me Gazment Bardhin./CNA.al

Nga vrasja e Pjerin Xhuvanit tek përgjakja e demokratëve/ Akuzat që bien mbi Gazment Bardhin

Gazment Bardhi duhet arrestuar në flagrancë

Vendimi për 11 dhjetorin/ ‘Çmendet’ Gaz Bardhi, kërcënon gjykatësin

Lajmet e fundit nga