LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

19 Mars 2022, 07:06, Aktualitet CNA
Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën

Vendi ynë do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave në zonat Veriore dhe qëndrore për gjatë gjithë ditës. Ndërsa në zonat Jugore pritet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme duke sjell dhe reshje të izoluar shiu. Në zonat Juglindore do të ketë rishfaqje të flokëve të dëborës.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C. Era do të fryjë mesatarisht  me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verior ?Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga