LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD nxjerr videon dhe denoncon inceneratorët/ Si përfituan miliona euro Mirel Mërtiri dhe Klodian Zoto

27 Shkurt 2022, 18:55, Politikë CNA
PD nxjerr videon dhe denoncon inceneratorët/ Si përfituan miliona euro

Partia Demokratike ka reaguar sërish për aferën e inceneratorëve. Në një postim në faqen zyrtare të selisë blu teksa kanë nxjerrë një video ku akuzojnë ish ministrin e Energjitikës Damian Gjiknuri, thuhet se shqiptarët kanë parë se si 430 milionë euro, para të tyre, janë planifikuar të përfundojnë në xhepat e qeveritarëve të korruptuar.

?Shqiptarët  kanë parë se si 430 milionë euro, para të tyre, janë planifikuar të përfundojnë në xhepat e qeveritarëve të korruptuar. Përveç marrëveshjes së parë koncesionare, Damian Gjiknuri, ka parashikuar të tjera përfitime për Mirel Mërtirin e Klodian Zoton, siç është zgjatja e koncesionit për shitjen e energjisë me 25 vite apo dhe dhënia e një leje minerare për 25 vjet.

3Me firmën e Damian Gjiknurit, qeveria i jep një koncesion tjetër pa procedurë, pa garë,  Klodian Zotos dhe Stela Gugalljas, me 25 vite vetëm për shitjen e energjisë;

4Damian Gjiknuri i jep shoqërisë ?Albtek Energy? edhe një leje minerare në Bradashesh me kohëzgjatje mbi 25 vite;

5 Damian Gjiknuri ka udhëtuar 6 herë me Mirel Mërtirin e Klodian Zoton në vitet 2012-2019?, thuhet në postim./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga