LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur dhe ku ka ndodhur takimi me Berishën?/ “Zbërthehet” Meta

1 Shkurt 2022, 15:17, Politikë CNA
Kur dhe ku ka ndodhur takimi me Berishën?/ “Zbërthehet”

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të flasë për herë të parë mbi të vërtetën e takimit me ish kryeministrin Sali Berisha sa i takon koalicionit Shtëpia e Lirisë për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

Meta në një postim në Facebook, shkruan se do të bëj transparencë të plotë se ku dhe kur ka ndodhur takimi, gjatë një interviste televizive mbrëmjen e sotme.

?Për të gjithë të trishtuarit, të gëzuarit apo të pavaruarit, qoftë dhe indiferentët, që duan të dinë të vërtetën e takimit me ish-Presidentin dhe ish-Kryeministrin, Sali Berisha, në ç’rrethana, kur dhe ku ka ndodhur ky takim, sonte tranparencë e plotë në ora 20:00 në Fax Neës, në intervistë për emisionin “Pushteti” të gazetares, Juela Meçani?, shkruan Meta./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga