LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mafia e aferës së inceneratorëve/ Topalli: Për herë të parë sot u tha e vërteta

27 Janar 2022, 11:26, Politikë CNA

Ish kryetarja e parlamenti Jozefina Topalli ka komentuar zhvillimet në seancën e sotme të Kuvendin, në lidhje me diskutimet për aferën e inceneratorëve.

Sipas Topallit, sot Parlamenti u kthye në misionin e tij, pas shumë kohësh.
Pasi, për herë të parë në seancë u tha e vërteta e implikimit tek mafia e inceneratorëvë të Ramës dhe shërbetorit të tij LB.

?Për herë të parë u denoncua komisioni ?hetimor? i inceneratorëve si një gënjeshtër e LB.
Ky komision prej 3 muajsh përveç ca deklaratave të rreme ka bërë thjesht demek?
Më ka çu nana me la gojën ..thonin dikur për raste të tilla.
Pas shumë vitesh në parlament po lind një opozitë reale, që ia çjerr maskën jo vetëm maxhorancës , por edhe opozitës së shitur tek i pari?, ka shkruar Topalli në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga