LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Lulzim Basha nuk bën dot pa Policinë

18 Janar 2022, 12:46, Politikë CNA
Foto/ Lulzim Basha nuk bën dot pa Policinë

Lulzim Basha, i shkarkuar nga demokratët me referendumin e 18 Dhjetorit, nuk  del dot në asnjë takim pa Policinë.

Ashtu siç e thirri ditën e protestës së 8 Janarit, pasi dhunoi dhe përgjaku demokratët, ashtu e thërret sa herë që del nga blindat që ka vendosur në PD.

Video dhe fotot e mëposhtme tregojnë se si Lulzim Basha nuk del as në derë , nëse nuk ka Polici.

Në një takim që po mbante sot me disa gra, rrugët dhe e gjithë zona ku po mbajet takimi ishin të blinduara nga Policia, të cilët ruanin Lulzim Bashën.

Demokratët e pritën me proteste, pankaratë dhe e goditën me vezë, si kundër-reagim për dhunën që u ushtrua ndaj tyre në protestën e 8 janarit./CNA.al

Lajmet e fundit nga