LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do i thërras për çështje madhore”/ Paralajmërimi i Metës, çfarë pritet të ndodhë në muajt në vijim

17 Janar 2022, 21:13, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka shprehur edhe një herë bindjen se do të jetë në detyrë deri në datën 24 korrik 2022, kohë kur edhe i mbaron mandati.

Në një intervistë, Meta ka deklaruar se në datën 25 korrik do takohet me popullin e 2 marsit, të cilët do i thërrasë për çështje madhore dhe do ketë një axhendë.

?Zero çështje për Presidentin në Gjykatën Kushtetuese. Deri më 24 korrik 2022 unë do të jem në këtë detyrë dhe në 25 korrik 2022 unë do flas me popullin e 2 marsit.

Se çdo ndodhë me të ardhmen time dhe se çfarë do të bëj pas 24 korrikut 2022 unë nuk kam nevojë për zëdhënës tjetër veç Tedi Blushit. Të jeni të bindur se unë popullin e 2 marsit do e thërras për çeshtje madhore. Une kam vetëm një axhendë sepse kam vetëm një atdhe. Unë do të jem gjithmonë me shqiptarët dhe pranë shqiptarëve sepse fuqia ime është vetëm e vërteta?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga