LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Po ku je o deputetja ime Ina Zhupa?'/ Haram e paç mundimin tonë!

10 Janar 2022, 09:58, Opinione CNA
'Po ku je o deputetja ime Ina Zhupa?'/ Haram e paç

Nga Dilaver  Lazaj

Dëgjova se më 12 janar do shkosh në Sarandë të festosh 31vjetorin e themelimit të PDsë.

Sa do kisha dëshirë të isha atje të të thoshja dy fjalë ballë për ballë.

Po ku je o deputetja ime INA ZHUPA ? !

Ti e di mirë sa u përkushtuan demokratët e Sarandës e bashkë me ta edhe familja ime .

Veç detyrimit tim si demokrat që nga 8 janari i 1991më porositi edhe vajza ime puno si të jem unë !

Po ku je o deputetja ime ?!

Harram e paç mundimin e përkushtimin tonë !

Ti zure vëndin e shumë demokratëve të cilët do merrnin vota shumë më shumë nga ti ,na MBIVE në Sarandë u katapultove nga kryetari ti e di se si !

Ti Zure vëndin e MATILDA QURKUT një vajze të përkryer e cila nuk e pranoi mandatin e deputetes për të ndihmuar “kryetarin”!

Ti zure vëndin e SKERDIT edhe ai nuk e pranoi mandatin ,ti zure vëndin e NADËS të MINUSHES të BEJDOS të SPIROS të BERT HAXHIUT e të dhjetra të tjerëve që SARANDA i kishte xullufe mbi ballë!

O sa kam punuar për ty O DEPUTETJA IME !?

Edhe netë pa gjumë edhe ditë të tëra pa u mbledhur në shtëpi me shpenzimet tona sa më mirrte malli për djalin tim MERDANIN ta takoja nuk di kur vinte dhe kur ikte në shtëpi .

Në fund NE “humbëm”…. ti fitove !

Sa e vogël je nga shpirti !

Sa mos vlerësuese je karshi miqve, demokratëve .Sa tinzare je !

Ashtu tinëzisht erdhe me një kryetar të pa zgjedhur bëre një takim PËRÇARES ndrrove bravën e derës mbylle shtëpinë tonë dhe ike .

Ja arrite qëllimit kjo ishte detyra jote që të kish ngarkuar “kryetari”të përçaje demokratët!

A të kujtohet diskutimi im ?

Kishit ardhur me këmisha të zeza si fashistët e Duçes ,hiqeni këmishën e zezë u thashë dhe sa më shpejt organizoni një protestë mbarë kombëtare të vijëm dhe të ngujohemi rreth kryeministrisë pa mbarim deri sa qeverria hajdute të japë dorëheqjen.Po thatë të dy me Lulushin.

Pse se organizuat protestën ?

Kishit plane të tjera ,të pista ,plane pabesie,deri aty arritët sa edhe HELMUAT miqtë shokët shoqet tuaja!

A e di ti kush ishte poshtë para selisë së PDsë? Të gjithë ata që punuan për tu bërë ti deputete.

Por ti e tregove pa besinë se nuk kishe asnjë pikë gjaku në fityrë,e verdhë ,fityrë e vdekur e pa shpirte !

Qëndroje këmbë mbi këmbë dhe zgërdhiheshe kur shikoje MIQTË e tu që mbyteshin nga gazi lëvonte shkopi i gomës mbi ta !

Si të mbante vëndi si nuk ju hodhe për fyti atij mender kryetarit dhe ti thoshje :

-A e di kush është poshtë ?..Hapi dyert ata janë njerzit tanë ne jemi një !

Por,po ke një fije njerzillëku ,është shpejt akoma më 12 dhjetor ik mblidhi të gjithë demokratët e Sarandës dhe jep dorëheqje kërkou falje për ato poshtërsi dhe pa besi që bëre! SHANSI I FUNDIT I YTI 12 DHJETORI!

Jo për Berishën po për demokratët!

HË..Ç’DO BËSH O DEPUTETJA IME?????

A KE KËLLQE TA BËSH NJË GJË TË TILLË ?!

Lajmet e fundit nga