LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimet e Bashës me bazën si kërpurdha pas shiut!

30 Dhjetor 2021, 07:39, Opinione CNA

Nga Paulin Marku

Pas humbjeve të zgjedhjeve të 25-Prillit deri në kandidimin për kryetar, për të tretën herë radhazi, pas dy humbjeve të në zgjedhjet lokale të vitit -2015 dhe mospjesmarrjen në zgjedhjet e vitit -2019 ,si dhe humbjet në zgjedhjet paramentare në vitet 2017 dhe 2021 ,Basha del në takim me bazën.

Ku e ke bazën Zoti BASHA ?

1.Me 11-Dhjetor delegatët me funksione organike në strukurat aktuale të PDSH-së me vullnet të lirë dhe në mënyrë demokratike miratuan ndryshimet statutore dhe shkarkimin tuaj nga detyra e kryetarit të PDSH-së.

2.Me datën 18.11.2021 anëtaresia e Partisë Demokratike ratifikoi vendimin demokratik të Kuvendit Kombetar duke votuar si asnjëherë tjetër shkarkimin tuaj nga drejtimi i Partisë Demokratike.

3.Organizuat një Kuvend me datë 18-Dhjetor ,si të zakonshmit që ju keni organizuar në këto 8-vite ,me delegate jashtë strukturave,me një numër pjesmarrësish jashtë çdo llogjike dhe morali politik,jashtë çdo përfaqësimi real të atyre që janë aktuakisht në funksionet organike të Partisë Demokratike.

4.Keni filluar fushatën e shkarkimeve politike si në kohën e pleniumeve të Komitetit Qendror ku Partia në pushtet e asaj kohe dhe lidershipi kishin humbur besimin e qytetarëve dhe varfëria kishte arritur nivelet më të larta të kohës,duke qenë i shkarkuar politikisht dhe moralisht nga anëtarësia.

5.Pas humbjeve të zgjedhjeve parlamentare nuk morët mundimin minimal për të organizuar një protestë kundër vjedhjeve të zgjedhjeve ,masakrës elektorale,por vepruat si në 2019 duke braktisur zgjedhjet vendore dhe duke lënë 60-Bashki në duart e kolegut tuaj të marrëveshjes së 17-Majit.

7.Këto ditë në disa media afër qeverisë ke filluar të përdorësh shprehjet se ju jeni e ardhmja dhe të largohemi nga e shkuara,ku në vitet 2005-2011të pushtetit të PD-së keni mbajtur tre poste të rëndësishme ministrore ,4- vite kryetar Bashkie dhe 8- vite Kryetar PD-së dhe me të drejtë më lind pyetja kush është e ardhmja.

8.Deri para pak kohësh nuk keni lënë lavde apo përqafime pa i bërë liderit historik të PD-së ,ndërsa tani me cilësinë e ulët të mosmirënjohjes e akuzoni si e shkuara ,komunist, non-grata e lloj ?lloj flalësh ,që vetëm ju nuk keni të drejtë ,pasi ju ka mbeshtetur më shumë se kushdo deri në zgjedhjet e fundit si kryetar.

9.Anëtaresia ju ka larguar ,nuk ju njeh si lider, ju urren, nuk ju ke dhënë besim, i ke lodhur e raskapitur për 8- vite ,i ke zhgënjyer duke i lënë në mes të rrugëve vetëm për interesat e tuaja personale dhe për karrigen e opozitarit, ndoshta për biznes, por me përqindje më të vogël se Rama.

10.Bashkqeverisja me Ramën në vitin 2022 mund të jetë alternative juaj dhe ajo që u keni premtuar shumë njerzëve afër teje ,që akoma nuk të kanë njohur, por besojnë verbërisht ,deri sa të kuptojnë dhe të reagojnë ndaj këtyre veprimeve.
Partia u përket anëtarëve të PD-së , interesit publik dhe jo interesave tuaja personale!
Me respekt P.M
Anëtar Këshillit Kombetar të PDSH-së

Lajmet e fundit nga