LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ Zbardhen udhëtimet e Damian Gjiknurit me Klodian Zoton dhe Mirel Mërtirin

28 Tetor 2021, 12:36, Denoncim CNA

Ish-Ministri i Ekonomisë dhe Energjitikës Damian Gjiknuri, sot sekretar i Përgjithshëm i PS, dyshohet se është i përfshirë në aferën korruptive të inceneratorëve.

Akuzat kanë ardhur nga Partia Demokratike e cila sot në Kuvend ka bërë publike udhëtimet e ish Ministrit të Ekonomisë dhe Energjitikës Damian Gjiknuri me përfituesit e incineratorëve, Mirel Mertiri dhe Klodian Zoto.

Janë 15 udhëtime të Gjiknurit me njerëzit inceneratorëve, që nga Italia, Greqia dhe Austria.

Ndërkohë Gjiknuri ka mohuar të ketë lidhje me dyshen Zoto-Mertiri, por PD ka sjellë të dhënat e marra nga sistemi TIMS.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar  me datë 20.11.2013 në Vjenë

Damian Gjiknuri, Klodian Zoton, Mirel Mërtiri me datë 22.11.2013 kanë udhëtuar me autoveturë.

Damian Gjiknuri, Klodian Zoton, Mirel Mërtiri kanë udhëtuar me datë 08.02.2014 në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar me datë 01.03.2016 në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar me datë 16.10 2016 në Athinë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton  kanë udhëtuar me datë 21.01.29017 në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar me datë 19.03 2018 në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar me datë 14.04 2019  në Romë.

Damian Gjiknuri, Klodian Zoton, Mirel Mërtiri kanë udhëtuar me datë 21.03.2018 në Vjenë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar me datë 17.04. 2019  në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton kanë udhëtuar me datë 03.05 2019  në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton, kanë udhëtuar me datë 05.05 2019  në Vjenë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton, kanë udhëtuar me datë 23.07 2019  në Romë.

Damian Gjiknuri me Klodian Zoton, me datë 31.07 2019  kanë udhëtuar me autoveturë.

Damian Gjiknuri, Klodian Zoton, Mirel Mërtiri kanë udhëtuar me datë 29.08.2019 në Vjenë./CNA.al

Lajmet e fundit nga