LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-“Pelegrinazh në vendin e vrasjes së Kacifas”/ Artan Hoxha zbulon skandalin

27 Tetor 2021, 09:55, Aktualitet CNA

Gazetari Artan Hoxha ka rikthyer sot në vëmendje ngjarjen e vitit 2018 në fshatin Bularat të Gjirokastrës, ku u vra Kostandin Kacifas.

I ftuar në studion e Abcnews, Artan Hoxha tregoi se Kostandin Kacifas, po trajtohet si ?hero? dhe po zhvillohet edhe pelegrinazh në vendin e vrasjes së tij, por edhe tek varri.

?Varri, por edhe vendi i vrasjes së Kostandin Kacifas është kthyer në vend pelegrinazhi.

Vinë grekë marrin vesh që aty është vrarë një patriot.

Ky që shikoni në foto është një kampion grek. Vë edhe rripin që është shpoallur kampion, vjen në Shqipëri, shkon te varri i Kacifas, edhe tek vendi ku është vrarë, ndez qiri dhe këtë e ka kthyer në rit.

E cilëson martir dhe vazhdimisht thotë se do marrë dhe njerëz të tjerë. Kryen pelegrinazh në një vend ku ka pasur një krim.

Në Greqi, ky personi në fjalë është kampion.

Greqia ka plot gjëra për të treguar patriotizmin. Ky nuk është patriotizëm, është pelegrinazh në një vend krimi. Është ngajrje kriminale, pala shqiptare duhej ta kishte zgjidhur që në fillim dhe kjo histori të mbyllej një herë e mirë.

Nuk jemi ne përgjegjës, nuk e ka sulmuar Policia as RENEA. Kacifas ka qënë i armatosur dhe qëlloi drejtpërdrejt policinë. Policia ka ka future vrapit, i ka shpëtuar fati. Dhe më pas është dashur të vijë RENEA?-tha Artan Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga