LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thoma Gëllçi në pranga/ Ja si reagon kryeministri Rama

8 Tetor 2021, 20:09, Aktualitet CNA
Thoma Gëllçi në pranga/ Ja si reagon kryeministri Rama

Një tender korruptiv në Radio Televizionin Shqiptar i nënshkruar në nëntor të 2018-së, ka çuar në pranga i

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe 3 zyrtarë të këtij televizioni, janë vënë sonte në pranga pasi akuzohen për një tender korruptiv të nënshkruar në nëntor të 2018-së.

Lidhur me këtë arrestim, është pyetur dhe kryeministri Rama i cili ishte i ftuar në ?Zonë e Lirë?.

Moderatori Arian Çani e pyet nëse ishte në dijeni për këtë arrestim, por Rama u përgjigj shkurt se nuk dinte asgjë.

?Tani e mora vesh për këtë lajm. Nuk isha në dijeni.?, tha Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga