LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Dosjet në SHBA"/ Berisha i përgjigjet Yuri Kim

21 Shtator 2021, 16:58, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon takimin e radhës me demokratët në qytetin e Fierit.

Berisha ka komentuar deklaratën e Yuri Kim pak ditë më parë në “Zëri i Amerikës”, përsa i përket shpalljes “non grata” të ish kryeministrit.

Në lidhje me këtë, Berisha është përgjigjur publikisht duke u shprehur se dosjet që kanë për të janë vetëm shpifje.

?Ambasadorja ka deklaruar para disa ditësh në Zërin e Amerikës, habitem si njerëzit bëjnë të habiturin.Zonja ambsadore, e ke thënë këtë që i ke thënë Bashës se Berisha e di që kemi dosje?

Ato janë thjesht raporte të qeverisë të Ramës. Unë nuk kam thënë se nuk ka dosje por janë shpifje dhe vetëm shpifje?, ka thënë Berisha ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga