LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha duhej të bënte transparent vendimin për Berishën/ Dashamir Shehi i përvishet kreut të PD

21 Shtator 2021, 10:28, Politikë CNA

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka deklaruar se kreu i PD-së Lulzim Basha duhet ta bënte transparent vendimin e përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, nga grupi parlamentar i PD.

?Basha duhet të bënte transparent vendimin se ka sjellë zhgënjimin e mijërave militantëve. Basha ka gabuar duhej të ishte sjellë si burrat në rrugë tjetër?, është shprehur Shehi.

Nga ana tjetër ai vlerësuar lëvizjet dhe debatet në PD.

?PD ka nevojë për debat të brendshëm, kush do rrijë kush do ikë, apo çfarë duhet të bëhet jo biseda nën tavolinë.

Nuk na vjen mirë sepse do preferonim të merreshim me Edi Ramën jo brenda opozitës dhe përçarjen e saj. Basha ka bërë kryetarin këto 8 vjet por nuk kishte pushtet. Sepse pushtetin e kishte ai më i pushtetshmi Zhurma e Berishës ka vetë, diçka positive, nxitjen e debatit që i mungonte PD?, është shprehur më tej Shehi në Report tv.

Ndër të tjera Shehi ka thënë se pavarësisht asaj çfarë ndodh në Partinë Demokratike, Opozita do të jetë prezente.

?Me apo pa Bashën apo Berishën, Shqipëria do të ketë opozitë të fortë se e kërkon koha. Kam frikë se katër vitee ardhme do të jenë shumë e shumë më të këqija për shqiptarët?, është shprehur Shehi./CNA.al

Lajmet e fundit nga