LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Greqia “qetëson” Serbinë/ Nuk e njohim Kosovën, qëndrimi mbetet i pandryshueshëm

1 Qershor 2021, 12:16, Kosova & Bota CNA

Pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka ardhur reagimi i Greqisë, duke siguruar se nuk do e njohë pavarësinë e Kosovës.

Ministria e Jashtme e Greqisë për mediat e Kosovës ka deklaruar se nuk ka njohje dhe se qëndrimi mbetet i pandryshueshëm.

Kujtojmë këtu se Vuçiç ditë më parë ishte shqetësuar për bashkëpunimin mes Greqisë dhe Kosovës në nivel tregtar e ekonomik teksa iu lut qeverisë greke që mos merrte vendim të njihte Kosovën.

Për më tepër ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias do të vizitojë këtë muaj Kosovën

Lajmet e fundit nga