LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Paratë e rindërtimit po i përdor për të bërë vota”/ Duka bën denoncimin e fortë

10 Prill 2021, 19:30, Politikë CNA

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po përdor lekët e rindërtimit për të blerë vota.

Duka shton se Rama nuk është më ai i tetë viteve më pare dhe se mentaliteti i tij nuk dihet nëse është majtë apo i djathtë.

“Edi Rama është njeri selektv po flas për Shijakun. Paratë e rindërtimit po i përdor për të bërë vota. Do ti kthehet boumerang sepse dikujt duke i dhënë në mënyrë të pa drejtë do lërë atij që i takon, por mund të ndodhë që do i marrin paratë e nuk do ta votojnë”

Rama nuk ështé më ai i tetë viteve më parë, mentaliteti i tij nuk dihet nëse është majtë apo i djathtë.

Dëshira e madhe për të patur pushtet të pakufijshëm të shtrirë dhe në kohë, vjen tek ju me disa lloj aleancash me biznesmen, oligarkë siç i keni dégjuar ti thonë si dhe me të fortë duke i dhënë fuqi kaq të madhe pér të zhvilluar sferat e ekonomisë shqiptare.

Jemi bashkë këtu për të kuptuar pse ky koalicion është alternativa e duhur.

25 Prill Fitore.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga