LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis vaksinimi i mjekëve në Elbasan/ Rama-kritikëve: Batakçinjtë duan t’iu përbaltin emrin!

20 Shkurt 2021, 13:22, Politikë CNA

Sot ka nisur procesi i vaksinimit të bluzave të bardha në Elbasan. Kryeministri Edi Rama ka qenë së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për të inspektuar procesin.

?Spitali Rajonal, Elbasan – Me Pediatrinë e Re mbyllet transformimi rrënjësor i këtij spitali, që sot nuk njihet krahasuar me 7 vjet më parë, ndërkohë që nis vaksinimi edhe për bluzat e bardha në këtë zone?, tha Rama.

Ai ka thumbuar dhe ata që sipas tij hedhin baltë kundrejt bluzave të bardha.

?Batakçinjë duan t’iu përbaltin emrin por se heqin dot sakrificën që po bëni. Kurajo rezistncë durim dhe angazhim. Dhe kjo pjesë do rregullohet sepse kërkon kohën e vetë?, theksoi Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga