LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U ekzekutua në rrethana misterioze/ Zbardhet vrasja e efektivit të FNSH, Xhulio Prela

19 Dhjetor 2020, 11:54, Kronika CNA

Dy persona janë identifikuar dhe pritet të shpallen në kërkim ndërkombëtar të dyshuar si të përfshirë në ekzekutimin e efektivit të FNSH, Xhulio Prela në datën 5 dhjetor në superstradën Lezhë-Laç.

Sipas Report Tv, grupi hetimor ka arritur të zbardhë detaje të rëndësishme që kanë çuar deri në emrat e personave. Për shkak të sekretit hetimor, identiteti i tyre nuk bëhet me dije, përderisa deri tani dyshimet janë se ka pasur konflikt të çastit midis viktimës Xhulio Prela dhe autorëve të ngjarjes.

Kujtojmë se 26-vjeçari u ekzekutua teksa po kthehej nga Shkodra në orët e para të mëngjesit të 5 dhjetorit./CNA.al

Lajmet e fundit nga