LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Blushi i Metës/ Të gjithë anëtarët e SSSR-së, do të marrin përgjigjet e duhura

28 Tetor 2020, 13:39, Politikë CNA
Paralajmëron Blushi i Metës/ Të gjithë anëtarët e

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Në një postim në rrjetet sociale, Blushi shkruan se Ball aka bërë fyerje të papranueshme gjakut të Dëshmorëve të Atdheut.

Gjithashtu ai paralajmëron se nga sot e në vijim ?Sektori i Strukturuar Spiropalist i Rilindjes do të marrin përgjigjet e duhura?.

?Të dashur kolegë gazetarë,

Në përgjigje të interesimit tuaj për një reagim ndaj deklaratave të z.Balla, më duhet t?ju kujtoj se për shkak të fyerjeve të papranueshme që ai personalisht u ka bërë gjakut të Dëshmorëve të Atdheut, kam vendosur të mos i kthej më përgjigje, atij, dhe të gjithë anëtarëve të Sektorit të Strukturuar Spiropalist të Rilindjes (SSSR), deri ditën kur të kërkojnë falje dhe të shfaqin pendesë të thellë.

Por sigurisht, pa përgjigje nuk do të mbeten!

Nga sot e në vijim, të gjithë anëtarët e SSSR-së, do të marrin përgjigjet e duhura nga disa prej Ndihmësve të mi.

Ju bëj me dije se pas pak, përgjigjen për z.Balla do ta japë Ndihmësja, znj.Sara Lleshi.?-shkruan Tedi Blushi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga