LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jemi në kushte të stabilizuara”/ Rama tregon historinë e trishtë: Azili i pleqve u kthye në shtëpi kufomash

26 Mars 2020, 20:42, Aktualitet CNA
“Jemi në kushte të stabilizuara”/ Rama tregon

Kryeministri Edi Rama duket optimist teksa shprehet se jemi në kushte mëse të stabilizuara.
Rama thekson se kemi një numër shumë të vogël pacientësh me frymëmarrje të drejtuar.

Kryeministri ka bërë sërish thirrje për të rinjtë, të cilët sipas tij edhe pse janë janë më të goditshëm për humbjen e jetës, janë pjesa më e madhe që merr infeksionin.

?Jemi në kushte mëse të stabilizuara. Kemi një numër shume të vogël pacientësh me frymëmarrje të drejtuar. Mos harrojmë që ata që kanë humbur jetën kanë qenë persona me sëmundje të tjera.
Dhe kjo dihet, nëse një person me kancer merr koronën shpresat që ai të dalë nga lufta janë miimale.
Është e rëdnësishme që të rinjtë duhe të bëjnë shumë kujdes se edhe pse janë më pak të goditshëm, përsa i përket humbjes së jetës, janë pjesa që e merr me shumë infeksionin.
Të infektuarit janë më shumë të rinj sesa të moshuar. Në francë vdiqën brenda një nate rreth 20 pleq në një azil. Bam bam bam, azili i pleqve nga një vend ku ata rrinin u kthye në një shtëpi me kufoma?, tha Rama në një lidhje direkte në studion e Real Story./CNA.al

Lajmet e fundit nga