LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Prokuroria apelon vendimin e gjykatës që pushoi akuzat për Bashën

27 Janar 2020, 16:24, Politikë CNA
Lobimi rus/ Prokuroria apelon vendimin e gjykatës që pushoi akuzat

Prokuroria ka apeluar çështjen për pafajësine e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha në lidhje me lobimin rus.

Mësohet se prokurori Kolë Hysenaj ka apeluar vendimin e gjyqtarit Lazër Sallaku i cili i dha pafajësi kryedemokratit duke kërkuar marrjen e pandehur të tij, Arben Ristanit dhe Ilir Dervishit.

Gjyqtari Sallaku e pushoi procesin penal me argumentin se deklarimet e Nick Muzin se kishte marrë para nga PD e Basha ishin të pabesueshme dhe të pashoqëruara me prova.

Ndërsa pritet vendimi i apelit për të kuptuar fatin e hetimit me lobimin rus dhe përgjegjësin e kreut të opozitës, i cili këtë proces e ka quajtur të montuar politikisht./CNA.al

Lajmet e fundit nga