LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këngëtarja shqiptare shfaq hapur dëshirën për të prezantuar Festivalin e Këngës

1 Tetor 2018, 09:10, Lifestyle CNA

Eneda Tarifa e ka prekur skenën e Festivalit të Këngës, me interpretimin e këngës ?Përrallë?, ku u shpall edhe fituese në vitin 2015. Por tanimë, këngëtarja shqiptare ka dëshirë të jetë pjesë sërish e festivalit, por në një tjetër dimension.

E ftuar në emisionin ?Shiko Kush Luan?, Eneda Tarifa nuk e fshehu aspak dëshirën për të qënë ajo prezantuesja e ?Festivalit të Këngës? këtë vit.

 

 ?Të them të drejtën me ato programe që më janë dhënë kam qenë shumë e kënaqur dhe atë që e kam bërë e kam bërë më së miri, por dua shumë të prezantoj një herë Festivalin Kombëtar. Ka shumë rëndësi për mua ta bëj këtë gjë?, ? tregoi Eneda Tarifa.

Do të shkojnë në veshin e duhur këto fjalë dhe a do meren parasysh? Nuk e dimë me siguri, por gjithsesi Eneda e bëri të vetën, e hodhi spirancën tani duhet vetëm të presë.

Eneda Tarifa ka prezantuar për disa sezone emisionin e humorit ?Portokalli? dhe me siguri që do triumfojë edhe në ?Festivalin e Këngës?.

Lajmet e fundit nga